A kórus darmstadti fellépése, 1995
Alapvetően általános iskolás korú gyermekek színház és a színpadi művészetek iránti érdeklődését igyekezett kielégíteni ezzel a közösségi formával. A csoportban 8-10 gyermek tevékenykedett. A csoportot Nasz Péterné tanárnő vezette.
Ugyancsak a próbalehetőségek biztosítása és fellépések szervezése volt az intézmény feladata. A színjátszó körben kiemelt szerepet kapott az idegen nyelv, a német. Ugyanakkor a kör előnyösen befolyásolta a gyerekek színpadi mozgását, a megfelelő artikuláció kialakulását, fejlesztését. A színjátszó kör 8-10 gyermekkel működött. A gyermekszínjátszó kör Lógó Tiborné tanárnő vezetése alatt állt.
A kísérletező művészeti kisközösség tagjai olyan diákokból kerültek ki, akik jó versmondók, irodalomkedvelők voltak. Repertoárjukra az újszerű, fiatalos előadásmód volt a jellemző. Rendszerint főpróbákon és bemutatókon biztosított az intézmény lehetőséget a csoport számára. A stúdió munkáját Varga Margaréta tanárnő irányította.
A Pedaktor felnőtt színjátszó kör pedagógusokból állt (8 fő). Népi ihletésű produkciójukkal fesztiválokon és különböző városokban szervezett előadásokon mutatkoztak be. A csoport megszűnése után 2006-ban „ASZPIK” néven újra indult.
A Honvéd Kaszinó Kulturális Egyesület (Tiszti Klub) keretén belül működött a Mithras Kamarakórus, amely 1985-ben alakult és számos elismeréssel öregbítette Jánoshalma hírnevét. Az indulásban Karsai Péternek volt kiemelkedő szerepe, az, hogy a kórus tovább működhetett Nánai Attilának volt köszönhető, akitől Kérges Albert vette át a kórus vezetését. Fellépéseikkel rendszeres résztvevői voltak a városi rendezvényeknek. Szép eredményeket értek el az országos Ki mit tud? vetélkedőjén (a televíziós válogatóig jutottak el) és részt vettek Székesfehérváron a vegyesműfajú Amatőr Előadóművészeti Fesztiválon. 1992-ben a Veszprémben megrendezett Országos Kulturális Napokon a kategóriájukban II. helyezést értek el. 1993 karácsonyán műsoros kazettájuk is megjelent. A felvételt a jánoshalmi Szent Anna templomban készítették és egy évig készültek rá. Karácsonykor kazettabemutató hangversenyt tartottak a Honvéd Kaszinóban. Legnagyobb sikerüknek a németországi Darmstadt városában elért eredményük tekinthető 1995-ben. A meghívást a széphangzású hangkazettás felvételeiknek köszönhették. Az 1995. április 9 és 12 között rendezett nemzetközi hangversenyre 10 országból hívtak meg 20 kórust, Magyarországról 5 kórus kapott meghívást. A Mithras Kamarakórus az egyházi és a kamarakórusok versenyében is indult. Az aprólékos és sok energiát igénylő munka első sikerére április 10-én került sor, amikor a kötelező Orlando Passo kórusmű és Kodály Zoltán Adventi ének című művének előadását a neves zsűri bronz diplomával jutalmazta az egyházi művek kategóriájában. Április 11-én a kamarakórusok kategóriájában léptek fel Clément Janequin és Mendelssohn műveivel illetve Bárdos Lajos Este van már című népdal feldolgozásával. A végeredmény az előzőt is felülmúlta, a zsűri ezüst diplomával jutalmazta a produkciót.